През последните седмици Home Office така промениха начина си на работа, че вече пускането на молба за статут за уседналост прилича на скачането с парашут.
Нека се обоснова. Ако никога не сте скачали с парашут и решите да скочите директно с парашута , направите ли грешка, няма да имате опция да скочите втори път, опитвайки се да оправите грешката.
В голяма част от случаите, когато хората пускат статути, за да се присъединят към роднина, ако стане така, че първия път апликацията не е успешна, може да се окаже така, че при втори път няма как да оправите грешката и нещата се случат както искате.
За да е успешно скачането с парашут, има две опции.
Опция едно, е да правите обучения, тренировки, тестови скокове и тогава скачате сами за пръв път.
Опция две скачате директно, но с учител/треньор, който е с вас по време на скока. Така нещата би трябвало да са безпроблемни още от първия път.
Всеки ден преглеждам откази за статути, в които Хоум Офис пишат, съжаляваме но не приемаме вашата апликация за статут за разглеждане, вие сте имали шанс преди; кандидатствали сте и имате отказ.
Ако се налага да кандидатствате за присъединяване на роднина, помислете дали ще поемете риска за неуспешна апликация първия път и невъзможност за бъдещи успешни апликации, или искате да потърсите някой специалист, с който да пуснете заедно апликация и да сте сигурни, че няма да направите грешка, която да ви коства…непоправим проблем и провалени планове.
За връзка с мен, Атанас Чиков, лицензиран имиграционен съветник: 0044 77 8606 7076 or send an email to [email protected]