Когато чакате за решение за статут или обжалване на статут, не е препоръчително да пътувате. Службите казват, че трябва да изчакате решението в държавата в която сте пуснали апликация/обжалване. Пътуване през границите, докато сте в очакване, е равносилно на преминаване през минно поле. Може да не се случи нищо, но може и да изгърмите. Ако много, много ви се налага да пътувате, имате уважителни причини е добре да се подготвите с документи и да сте готови за разпити. Няма 100 % гаранции че ще минете успешно през граница към Великобритания, всяко пътуване крие рискове. Ако желаете да си направим консултация и обсъдим какво биха ви питали искали да покажете и прецените колко голям е риска може да последвате този линк: https://help4bg.co.uk/konsultaciq-pri-problemi-s-pusnata-aplikaciq-za-statut/